Przejdź do treści
 
Sijo Leung Ting

Profesor Leung Ting jest Prezydentem oraz jedynym Wielkim Mistrzem Międzynarodowego Stowarzyszenia WingTsun™. W 1973 r. Skończył Baptist College w Hong Kongu uzyskując tytuł absolwenta literatury chińskiej i angielskiej. W 1979 r., w związku z sukcesami w rozbudowie systemu WingTsun™ oraz rozpropagowaniem go na całym świecie uzyskał tytuł Doktora Filozofii w Stanach Zjednoczonych. Następnie w sierpniu 1997 r. Został przez Państwową Akademię Sportu Bułgarii mianowany “Honorowym Prof. Sztuk Walki”. Profesor Leung jest entuzjastą WingTsun™ – rozpoczął naukę już w wieku 13 lat. Mając 20 lat został przyjęty przez Wielkiego Mistrza Yip Man (nauczyciel Bruce’a Lee) jako “Uczeń za Zamkniętymi Drzwiami”. Przez całe życie Leung Ting poświecił swą energie rozbudowywaniu WingTsun™ Kungfu. Założone przez niego Międzynarodowe Stowarzyszenie WingTsun™ stało się światową organizacją sztuk walki mającą oddziały w ponad 63 krajach. Stowarzyszenie jest uważane za jedną z największych organizacji sztuk walk na całym świecie.

Sikung Norbert Maday

Sikung Norbert Maday wstąpił do szkoły WingTsun™ w wieku 14 lat. Ćwiczył wtedy w dawnej kwaterze głównej w Jugosławii. Jego pierwszym nauczycielem był Sifu Slavko Truntic, który w latach 70-tych nawiązał kontakt z Sijo tworząc pierwsze stowarzyszenie WingTsun™ na terenie dawnego bloku wschodniego. W 1989 roku ( Sikung miał wtedy pierwszy stopień mistrzowski ) zorganizowano pierwsze seminarium na Węgrzech. Od tego czasu Sikung został prywatnym uczniem Sijo Leung Tinga. Sijo co roku odwiedza kwaterę główną Sikunga w Kesckemet, gdzie ćwiczy ok. 100 instruktorów prowadzących kluby na Węgrzech, w Polsce, na Litwie, Łotwie, Estonii oraz Ukrainie i Rumunii. Obecnie Sikung Madai Norbert posiada 9. stopień mistrzowski M. O. A. w E.E.W.T.O. i jest Przewodniczącym Wschodnioeuropejskiego Stowarzyszenia WingTsun™.
Sifu Dariusz GradowskiSifu Dariusz Gradowski jest prywatnym uczniem Sikunga Norberta Madaya. Ćwiczy Wing Tsun od 1996 roku  Obecnie posiada najwyższy w Polsce, 6. Stopień Mistrzowski. Wing Tsun naucza od 1998 roku. Wyszkolił kilkudziesięciu Mistrzów i zapoczątkował kilkanaście szkół w całej Polsce.

Sifu Zbigniew Kotecki

Sifu Zbigniew Kotecki jest prywatnym uczniem Sifu Dariusza Gradowskiego. Co miesiąc bierze udział w treningach instruktorskich prowadzonych przez Sikunga Madaya Norberta. Prowadzi zajęcia w Szkole Wing Tsun na Wawrze. Obecnie posiada 4. Stopień Mistrzowski.

Wielki Mistrz Yip Man i Sijo Leung Ting

Sijo Leung Ting i Sikung Norbert Maday
Sikung Norbert Maday, Sifu Dariusz Gradowski i Sifu Zbigniew Kotecki